Colectii si Colectionari

Concursul Colecţii şi colecţionari a reunit colecţiile a 10 elevi pasionaţi şi plini de entuziasm. Fiecare elev a participat cu o colecţie personală sau prezentată în perechi. Acestea au avut ca teme: şerveţele, origami, surprise ouă Kinder, numismatică, nasturi, şuviţe de păr, timbre, mărţişoare. Colecţiile au fost votate de elevii şcolii, iar apoi au fost departajate de către un juriu alcătuit din părinţi, profesori şi elevi, participanţii primind premii şi diplome de participare. Au fost declarate câştigătoare colecţiile având ca temă: Şerveţele, Origami, Surprize Kinder, Stickere, colecţii cu participare la faza judeţeană de la Sibiu din 22 mai 2014. Metode non-fromale au servit pentru exprimarea şi prezentarea creativă a colecţiilor: metoda colecţiei, origami, brosură de prezentare, sociometrie, jocul de rol, afişul, discuţia facilitată. Colecţiile prezentate au avut un caracter interdisciplinar. Partenerii acestei activităţi au fost: Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cisnădie, Asociaţia Ecce Educaţia, Complexul Muzeal Astra Sibiu.
 
Impresiile Elevilor


 
Criterii de evaluare a activităților
 

 
Componența Dosarului
 

 
Colecțiile Elevilor

Invalid Displayed Gallery